LKS Błyskawica Rożniatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie może was zabraknąć na inauguracji rundy wiosennej !!

• autor: kuba1994vip, 2016-08-17 11:39

W ubiegłą niedzielę (14.08) zainaugurowały rozgrywki przeworskiej B-klasy. Wszystkie spotkania zostały równolegle rozegrane o godzinie 14.

Pierwszym liderem sezonu 2016/2017 została drużyna Błękitnych Maćkówka, dzięki domowemu zwycięstwu 5:1 (3:0) ze Strumykiem Hawłowice. Wynik meczu już w 2 minucie otworzył nowy nabytek Błękitnych - Daniel Telega, który przeniósł się do Maćkówki z Sobola Niżatyce. Gospodarze jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik, dzięki trafieniom w 14 minucie Łukasza Głąba oraz w 25 Dawida Sowy. Goście z Hawłowic odpowiedzieli po przerwie trafieniem Dawida Domańskiego w 65 minucie. Chwilę potem jednak Błękitni odpowiedzieli trafieniem Kamila Pacholarza, a wynik meczu na 5:1 w 84 minucie ustalił Mateusz Gujda.

Więcej w rozwinięciu newsa ------->

Rozgrywki równie udanie rozpoczął spadkowicz z przeworskiej A-klasy - Wisłok Świętoniowa, który zwyciężył w Rozborzu Długim z miejscowym Huraganem 2:4 (0:4). Goście zaczęli od wysokiego "C", gdy już w pierwszej minucie otworzyli wynik za sprawą Bartłomieja Piątka. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 2:0 w 21 minucie meczu. W 33 minucie Wisłok podwyższył wynik na 3:0, dzięki trafieniu Piotra Niżnika. To nie był koniec popisu przyjezdnych, gdyż w 37 minucie wynik na 4:0 podwyższył Bartłomiej Rupar. Taki wynik utrzymywał się aż do 79 minuty, gdy rozmiary porażki zmniejszyli miejscowi wykorzystując błąd defensywy Wisłoka. W doliczonym czasie gry piłkę ręką w polu karnym zagrywa defensor Wisłoka i gracz Huraganu zamienia "jedenastkę" na gola.

Mniej udanie sezon rozpoczął drugi ze spadkowiczów z przeworskiej A-klasy - Gacovia Gać. Gacovię było jedynie stać na remis 1:1 w pojedynku z Wojakiem Kramarzówka i na stadionie w Gaci doszło do podziału punktów.

Humory również dopisują w Sieteszy, gdzie miejscowy Sokół na inaugurację ograł 3:1 na własnym stadionie drużynę KS-u Manasterz

Od wyjazdowego zwycięstwa sezon rozpoczęli również piłkarze Błyskawicy Rożniatów, którzy w Ujeznej pokonali Tęcze 0:2 (0:2). Wynik meczu został ustalony już do przerwy za sprawą dwóch trafień Kamila Łopucha.

Domowe zwycięstwo na inaugurację zanotowała Lechia z Pantalowic, która 2:0 pokonała "Nafciarzy" z Jodłówki.

Do podziału punktów doszło w Niżatycach, gdzie miejscowy Sobol zremisował 1:1 z Wisłoczanką Tryńcza.