LKS Błyskawica Rożniatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie może was zabraknąć na inauguracji rundy wiosennej !!

• autor: kuba1994vip, 2016-10-25 09:55

Zmagania w 11 kolejce przeworskiej B-klasy rozpoczęły się na stadionie w Pantalowicach, gdzie mecz rozpoczął się już o godz. 11:00. W tym spotkaniu miejscowa Lechia pokonała 1:0 Wisłoczankę Tryńcza, a bohaterem spotkania został Dawid Malik, który w 70 minucie zdobył jedyną bramkę w meczu.

Od 10 września na zwycięstwo czekali zawodnicy Wojaka Kramarzówka i przyszło ono właśnie w tej kolejce. Drużyna z gminy Pruchnik pokonała przed własną publicznością 4:1 (3:1) Sokół Sietesz. Szybkie dwie bramki Dawida Tuleji w 7 i 9 minucie ustawiły mecz. Przyjezdnym z Sieteszy nie wychodziło zupełnie nic, w 32 minucie "swojaka" wpakował Krzysztof Zięba i zrobiło się już 3:0. W 41 minucie "Sokołom" udało się zmniejszyć rozmiary porażki po bramce Kamila Sitka. Po zmianie stron, w 50 minucie hat-tricka skompletował Dawid Tuleja, który tym samym ustalił wynik spotkania na 4:1. Wojak od 65 minuty musiał radzić sobie w "10", gdyż czerwoną kartką został ukarany Kamil Bajsarowicz, lecz przyjezdni grając w przewadze nie byli w stanie choćby zmniejszyć rozmiarów porażki.

Zwycięstwem 1:0 (1:0) Nafty Gaz Jodłówka zakończyły się derby gminy Pruchnik, gdzie wspomniana drużyna "Nafciarzy" pokonała Huragan Rozbórz Długi. Gospodarze do zgarnięcia kompletu punktów potrzebowali karnego, którego na gola zamienił w 20 minucie Piotr Foremny. Nafta od 67 minuty musiała radzić sobie w "10", gdyż za uderzenie przeciwnika czerwoną kartką został ukarany Mateusz Gilarski, który nie wystąpi w najbliższym spotkaniu. Mimo tego przyjezdni nie potrafili sforsować defensywy "Nafciarzy" i komplet punktów pozostał w Jodłówce.

Wisłok Świętoniowa ponownie zwycięski, spadkowicz ograł 4:0 Strumyk Hawłowice, a mecz potrwał jedynie 15 minut. Przyjezdni wyszli w "7" i po kwadransie, gdy przegrywali już czterema bramkami, wtedy jeden z nich doznał kontuzji i sędzia był zmuszony przerwać to spotkanie. Dla lidera trafiali: Bartłomiej Rupar, Dominik Mirek, Bartłomiej Piątek oraz Piotr Niżnik.

Wysokie wyjazdowe zwycięstwo zanotowała drużyna Sobola Niżatyce, która w Manasterzu ograła miejscowy KS 1:4 (0:0). W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek, a strzelanie w 54 minucie rozpoczął Damian Wrona, który wyprowadził gości na prowadzenie. Miejscowi do remisu doprowadzili w 66 minucie po bramce Damiana Kuryło. Ostatni kwadrans jednak należał do przyjezdnych, którzy wypunktowali Manasterz. W 78 minucie ponownie na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Damian Wrona. Prowadzenie w 84 minucie podwyższył Adrian Skóra, a wynik w 87 minucie na 1:4 ustalił najlepszy strzelec Sobola - Paweł Cygan.

W "Małych Derbach" gminy Zarzecze "Błyskawiczni" ulegli na własnym stadionie 1:2 (0:2) drużynie Błękitnych Maćkówka. Goście już do przerwy prowadzili 0:2 po bramkach Dariusza Wójcika z 25 minuty i Łukasza Bawora z 43 minuty. Błyskawica w drugiej połowie zmieniła obraz gry o 180 stopni, jednak stać ich było jedynie kontaktowe trafienie Dawida Wilczka z 77 minuty, które później okazało się trafieniem honorowym.

Zwieńczeniem 11 kolejki przeworskiej B-klasy była rozgrywana o godz. 15:00 potyczka w Gaci, gdzie miejscowa Gacovia podejmowała Tęcze Ujezna. Mecz zakończył się wynikiem...12:1 (4:1) dla gospodarzy. Wynik meczu już w 5 minucie otworzył Marcin Bartman. Chwilę później, w 14 minucie swoją pierwszą bramkę w rozgrywkach zdobył Paweł Kordas, który podwyższył wynik na 2:0. Przyjezdni nie poddawali się i w 24 minucie bramkę kontaktową zdobył Marcin Zieliński. To podrażniło miejscowych, którzy jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonali goalkeepera Tęczy: w 34 minucie Mariusz Szpytma i w 41 minucie Mariusz Natoński. Po zmianie stron dokonało się prawdziwe dzieło zniszczenia, Gacovia do bramki rywala trafiała aż ośmiokrtonie. Warty uwadze jest wyczyn Damiania Kielicha, który klasycznego hat-tricka skompletował w...3 minuty. Trafienia zaliczał w 54, 55 i 56 minucie meczu. Dodatkowo mecz z hat-trickiem skończył Mariusz Szpytam, który trafiał jeszcze w 57 i 76 minucie. Dublet zaliczył Marcin Bartman, który do bramki otwierającej spotkanie dołożył trafienie z 71 minuty. W końcówce spotkania po bramce dołożyli jeszcze Grzegorz Dzimira i Patryk Balawender, którzy trafiali kolejno w 85 i 88 minucie meczu. To było najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie.