LKS Błyskawica Rożniatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie może was zabraknąć na inauguracji rundy wiosennej !!

• autor: kuba1994vip, 2016-11-08 13:33

Pierwsze punkty w obecnym sezonie stracił spadkowicz ze Świętoniowej. Wisłok na własnym stadionie nie znalazł recepty na vice-lidera z Maćkówki i spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:0). W 7 minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Bartłomieja Rupara i wydawało się, że Wisłok ponownie będzie kroczył do zwycięstwa. Jednak tuż po zmianie stron, w 47 minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył Tomasz Granda, czym zapewnił swojej drużynie punkt.

Zwycięstwem rundę jesienną zakończyli Błyskawiczni z Rożniatowa, którzy na własnym stadionie pokonali 4:3 (4:2) Sokół Sietesz. Jednak mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, których wyprowadził na nie w 26 minucie Rafał Kochmański. Radość "Sokołów" nie trwała jednak długo, gdyż w 28 minucie do wyrównania doprowadził Kamil Łopuch, a trzy minuty później na prowadzeniu byli już miejscowi, gdy bramkę dla nich zdobył Łukasz Krajewski. W 36 minucie znów mieliśmy remis, gdy "jedenastkę" na gola pewnie zamienił Paweł Cieleń. Końcówka pierwszej połowy jednak należała do Błyskawicznych, najpierw w 40 minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Kamil Łopuch, a w doliczonym czasie gry bramkę "do szatni" na 4:2 zdobył Paweł Kisała. Po zmianie stron oglądaliśmy tylko jedną bramkę, a był to kontaktowy gol Piotra Pelca z 59 minuty, jednak na więcej nie było stać przyjezdnych i komplet punktów został w Rożniatowie.

Kolejne zwycięstwo zanotowała rewelacja rundy jesiennej - Huragan Rozbórz Długi. Tym razem drużyna z gminy Pruchnik zwyciężyła w Manasterzu z miejscowym KS-em 0:2 (0:0). Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy wynik, jednak po zmianie stron Huragan zadał dwa szybkie "ciosy" zapewniając sobie komplet punktów. Na prowadzenie w 50 minucie przyjezdnych wyprowadził Michał Mroczkowski, a wynik meczu 7 minut później ustalił Kamil Raba. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę ujrzał Zbigniew Kowaliło i miejscowi przez ostatnie sekundy musieli radzić sobie w "10".

Do ciekawego starcia doszło w Gaci, gdzie miejscowa Gacovia uległa 3:5 (1:2) Wisłoczance Tryńcza. Prowadzenie w 8 minucie objęli gospodarze po bramce Mariusz Szpytmy. Radość miejscowych nie trwała jednak długo, gdyż 2 minuty później do wyrównania doprowadził Adrian Socha. W 27 minucie na prowadzeniu była już Wisłoczanka, a zapewnił je swojej drużynie Adrian Stęchły. Początek drugiej części meczu to popis przyjezdnych, najpierw w 47 minucie prowadzenie na 1:3 podwyższył Wojciech Nowak, a 4 minuty później swoją drugą bramkę w meczu zdobył Adrian Stęchły umacniając swoją drużynę na prowadzeniu. Miejscowi jednak nie dawali za wygraną i w 65 minucie bramkę na 2:4 zdobył Patryk Balawender. Na 5 minut przed końcem kontaktowego gola zdobył Mariusz Natoński dając nadzieję miejscowym kibicom na uratowanie punktu. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Mateusza Jakubca, który w 89 minucie powiększył przewagę swojej drużyny tym samym ustalając wynik spotkania na 3:5.

Wyjazdowe zwycięstwo 2:5 (0:2) zaliczył Sobol Niżatyce, który w Hawłowicach ograł miejscowy Strumyk. Do przerwy prowadzenie gościom zapewnił dublet Pawła Cygana, który do bramki rywala trafiał w 28 i 32 minucie. Po zmianie stron Strumyk nawiązał walkę i w 50 minucie kontaktowego gola zdobył Dawid Domański. Jednak w 66 minucie przebudzili się przyjezdni i "jedenastkę" na gola zamienił Tomasz Żygadło. Nieustępliwi w tym spotkaniu byli gospodarze i trzy minuty później po raz drugi złapali kontakt z rywalem po bramce Tomasza Kuliszy. W 75 minucie jednak kunsztem popisał się Paweł Cygan, który podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:4, tym samym kompletując hat-tricka. Wynik meczu na 2:5 ustalił w 77 minucie Piotr Kucha.

Dobrą formą w ostatnich tygodniach dysponuje drużyna Wojaka Kramarzówka, która w tej kolejce odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując 3:1 (3:0) Lechię Pantalowice. Strzelanie dla miejscowych zapoczątkował Dawid Tuleja, który na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził w 19 minucie. W 36 minucie było już 2:0 dla Wojaka, a drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Dawid Tuleja. To był mecz "Dawidów", bo w 40 minucie prowadzenie na 3:0 podwyższył Dawid Szewc. Po zmianie stron miejscowi nieco opadli z sił, jednak Lechia nie potrafiła tego wykorzystać i stać ich było jedynie na honorowe trafienie Kamila Horojdko z 66 minuty.

Ostre strzelanie urządzili sobie "Nafciarze" z Jodłówki, którzy ograli 9:0 (4:0) Tęcze Ujezna. Przyjezdni cały mecz musieli radzić sobie w "9", dlatego miejscowi mieli ułatwione zadanie i skrzętnie to wykorzystali. Szybkie prowadzenie "Nafciarze" objęli po bramkach Krzysztofa Olejarza z 8 i 10 minuty. W 12 minucie było już 3:0, a prowadzenie podwyższył Jacek Dragan. Na domiar złego w 22 minucie samobójcze trafienie zaliczył Artur Kocz i było już 4:0. Po zmianie stron "Nafciarze" nie mieli ochoty się zatrzymywać: w 58 minucie trafienie zaliczył Gracjan Górski. W 61 minucie było już 6:0 po bramce Wojciecha Przepłaty. W 65 minucie swoją "cegiełkę" dołożył Klaudiusz Capik podwyższając na 7:0. W 70 minucie ponownie trafił Krzysztof Olejarz, tym samym kompletując hat-tricka. Wynik meczu w 89 minucie ustalił Gracjan Górski.