LKS Błyskawica Rożniatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie może was zabraknąć na inauguracji rundy wiosennej !!

Aktualności

"Błyskawica w liczbach"! Podsumowanie rundy jesiennej!

• autor: kuba1994vip, 2016-11-28 08:19

"Błyskawiczni" na czwartym miejscu zakończyli rundę jesienną rozgrywek przeworskiej B-klasy. W 13 ligowych kolejkach nasza drużyna zdołała zgromadzić 24 punkty. Na ten dorobek punktowy złożyło się 8 zwycięstw i 5 porażek. W meczu naszej drużyny ani razu nie padł remis. Bilans bramkowy Błyskawicy to 40 bramek zdobytych i 26 straconych. O ile liczba strzelonych bramek może cieszyć - średnio 3,07 bramki na mecz (drugi wynik w lidze), o tyle liczba bramek straconych przeraża - średnio 2 bramki na mecz (7 drużyn ma mniej straconych bramek, a tyle samo straconych mają drużyny z Tryńczy i Pantalowic).

Zdecydowanie lepiej nasza drużyna radzi sobie na własnym stadionie. Na Rożniatów Arena Błyskawiczni jesienią mierzyli się 6 razy i tylko w jednym z tych meczów doznali porażki (1:2 z Błękitnymi Maćkówka), w pozostałych 5 spotkaniach Błyskawiczni zgarnęli komplet punktów. Na własnym obiekcie Błyskawiczni zdobyli 28 bramek, a stracili 12.

Na wyjazdach szło nam już o wiele gorzej. Na 7 rozegranych meczów na obcym terenie tylko w trzech zgarnęliśmy komplet punktów, zaś z czterech wyjazdów wracaliśmy bez punktów. Bilans bramkowy Błyskawicznych to 12 bramek zdobytych i 14 straconych.

Zajęcie 4 miejsca przez Błyskawicznych ciężko ocenić jednoznacznie. Ścisk w tabeli jest tak wielki, że do 2 miejsca dającego awans do A-klasy tracimy 1 punkt, patrząc zaś z drugiej strony: nasza przewaga nad siódmą w tabeli Gacovią wynosi... 1 punkt!

Reasumując: zdecydowanym liderem po rundzie jesiennej jest Wisłok Świętoniowa, która wygrała 12 meczów i tylko w jednym podzieliła się punktami, a miało to miejsce w ostatniej kolejce, gdy naprzeciwko spadkowicza stanęła zajmująca trzecie miejsce drużyna Błękitnych Maćkówka. Walka o drugie miejsce premiowane awansem zapowiada się pasjonująco, gdyż 6 drużyn z miejsc 2-7 mieści się w "dwóch oczkach".

Statystki piłkarzy Błyskawicy w rozwinięciu newsa ----->

W rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 w kadrze Błyskawicy znalazło się 25 zawodników, jedynym zawodnikiem, który na boisku nie spędził ani minuty jest Michał Kozio. Pozostali w większej lub w mniejszej mierze przyczynili się do wyniku naszej drużyny.

CZAS GRY:

1. Kamil Łopuch - 1163 minuty

2. Paweł Kisała - 1080 minut

3. Dawid Wilczek - 1076 minut

Żadnemu z naszych zawodników nie udało się rozegrać wszystkich meczów od pierwszej do ostatniej minuty. Najbliżej tego osiągnięcia był Kamil Łopuch, który wystąpił we wszystkich trzynastu spotkaniach, lecz w trzech meczach został ściągany z boiska w końcówkach meczu, żeby kibice mogli oklaskami nagrodzić jego zdobycze bramkowe w tych meczach.

Paweł Kisała to zawodnik, który jako drugi w drużynie spędził najwięcej minut na boisku. Nasz najstarszy zawodnik rozegrał 12 meczów od pierwszej do ostatniej minuty, nie wystąpił w meczu ze Strumykiem Hawłowice i to odebrało mu możliwość spędzenia na boisku pełnego wymiaru czasowego.

Dawid Wilczek, nasz kapitan to trzeci z kolei zawodnik, jeśli chodzi o czas gry w rundzie jesiennej. Dawid zagrał we wszystkich trzynastu spotkaniach: w meczu drugiej kolejki został wpuszczony na boisku jedynie "na czas" przeciwko Lechii Pantalowice, gdyż zmagał się wtedy z kontuzją, dlatego spędził wtedy na murawie minutę. Poza tym w jednym z meczów został ściągnięty 5 minut przed końcem.

NAJLEPSI STRZELCY:

1. Kamil Łopuch - 12 bramek

2. Dawid Wilczek - 11 bramek

3. Łukasz Krajewski - 9 bramek

Najlepszym strzelcem wśród Błyskawicznych jest Kamil Łopuch, który w 13 meczach zdobył 12 bramek. Co ciekawe Kamil bramki zdobywał jedynie w...6 meczach. Gdy strzelał to już seriami: dublet w dwóch pierwszych kolejkach w Ujeznej i na własnym stadionie z Lechią Pantalowice, hat-trick w domowym spotkaniu z Wojakiem Kramarzówka, dublet w meczu z Hawłowicami, gdy to rywale opuścili plac gry po 60 minutach gry i dublet na zakończenie rundy w starciu z Sokołem Sietesz. Jedynie w Niżatycach Łopuch tylko raz pokonał bramkarza. Zawsze gdy Kamil strzelał bramkę schodziliśmy z boiska w roli zwycięzcy.

Jedną bramkę mniej od Kamila zdobył nasz kapitan - Dawid Wilczek. Dawid wystąpił w 13 spotkaniach, ale bramki zdobywał tylko w siedmiu z nich. Między innymi na jego koncie jest hat-trick przeciwko Huraganowi Rozbórz Długi, gdy przegraliśmy na ich stadionie 3:5, ponadto zaliczył dwa dublety na własnym stadionie przeciwko Wojakowi i Strumykowi. W pozostałych meczach, w których strzelał bramki tylko po razie udawało mu się pokonywać goalkeepera drużyny przeciwnej.

Trzecim z kolei strzelcem w naszej ekipie jest grający trener Łukasz Krajewski, który w 11 meczach, w których wystąpił strzelił 9 bramek. Popularny "Kaziu" zaliczył dwa dublety przeciwko Wojakowi i Manasterzowi, a w pozostałych meczach, w których zdobywał bramki potrafił to uczynić tylko raz.

NAJLEPIEJ ASYSTUJĄCY:

1. Dawid Wilczek - 9 asyst

2. Łukasz Krajewski - 8 asyst

3. Sebastian Gołąb, Kamil Łopuch, Adrian Chudy, Bartosz Granda - po 2 asysty

Najlepszym asystującym w drużynie jest Dawid Wilczek, który w obecnej rundzie asystował 9 razy, więc śmiało można powiedzieć, że nasz kapitan to nie typ "samoluba" i potrafi obsłużyć podaniem lepiej ustawionego kolegę.

Drugim z kolei "asystentem" w drużynie jest Łukasz Krajewski, który jesienią uczynił to 8 razy. Jak na trenera przystało pokazuje, że dobro drużyny jest najważniejsze.

Na trzecim miejscu w liczbie asyst uplasowało się aż 4 zawodników, którzy obsługiwali kolegów podaniem otwierającym po 2 razy.

PUNKTACJA KANADYJSKA:

1. Dawid Wilczek - 20 pkt (11b + 9 a)

2. Łukasz Krajewski - 17 pkt (9b + 8a)

3. Kamil Łopuch - 14 pkt (12b + 2a)

Największy udział przy bramkach Błyskawicznych ma jej kapitan Dawid Wilczek, który w punktacji kanadyjskiej (bramki + asysty) zgromadził 20 punktów, co oznacza, że brał udział przy 50% bramek strzelonych przez naszą drużynę.

Również duży udział w grze naszej drużyny ma Łukasz Krajewski, który zgromadził 17 punktów.

Trzecie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej przypadło Kamilowi Łopuchowi, który wysokie miejsce zawdzięcza przede wszystkim liczbie strzelonych goli, bo kolegom drogę do bramki otwierał tylko dwukrotnie.

ILOŚĆ KARTEK:

1. Eligiusz Kozio - 5 żółtych kartek

2. Dawid Wilczek, Mateusz Krajewski - po 4 żółte kartki

3. Kamil Łopuch, Sebastian Gołąb, Łukasz Krajewski - po 2 żółte kartki

Najwięcej żółtych kartek ujrzał Eligiusz Kozio, który w ten sposób był karany pięciokrotnie. W meczu z Wisłokiem obejrzał dwa "żółtka" co skutkowało opuszczeniem przedwcześnie boiska w 81 minucie.

Po cztery żółte kartki oglądała dwójka naszych zawodników: Dawid Wilczek i Mateusz Krajewski. Na domiar złego czwarte "żółtko" obejrzeli w ostatnim meczu rundy i obaj opuszczą inaugurację rundy wiosennej, gdy podejmować będziemy Tęcze Ujezna.

Po dwie żółte kartki oglądało trio naszych zawodników, więc śmiało można powiedzieć, że nasza drużyna często nie łapie głupich kartek i gra zgodnie z duchem fair play.