LKS Błyskawica Rożniatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie może was zabraknąć na inauguracji rundy wiosennej !!

• autor: kuba1994vip, 2017-04-10 10:54

Błyskawica Rożniatów - Gacovia Gać 1:1 (1:0)

Skład Błyskawicy: Kucza Paweł - Kozio Eligiusz, Jeżowski Łukasz, Szewczyk Łukasz, Krajewski Mateusz - Szeliga Daniel (70. Granda Bartosz), Kisała Paweł, Niemczak Mateusz, Spławiński Michał - Wilczek Dawid (88. Dyrkacz Mariusz), Krajewski Łukasz

Bramka dla Błyskawicy: Krajewski Łukasz

Ławka rezerwowych: Kowaliński Norbert, Kiszka Patryk, Kokoszka Michał, Jamroży Adrian

Żółte kartki: Kozio Eligiusz, Krajewski Mateusz, Granda Bartosz

Czerwona kartka: Kozio Eligiusz (Błyskawica Rożniatów) - 82 minuta, konsekwencja drugiej żółtej kartki

Sędziowie: Szpilka Grzegorz (Kańczuga) jako główny oraz Drabik Roman (Urzejowice) i Mikuła Dariusz (Handzlówka) jako asystenci

Opis meczu w rozwinięciu newsa ----->

W hicie 16. kolejki przeworskiej B-klasy Błyskawiczni zremisowali u siebie z Gacovią Gać 1:1 (1:0). Prowadzenie naszej drużynie dał w 15 minucie meczu Łukasz Krajewski, który przepięknym lobem wykorzystał dogranie Mateusza Niemczaka. Zawodnicy z Gaci ostro protestowali po bramce dla naszej drużyny, jednak prowadzący to spotkanie sędzia Szpilka nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości. Przyjezdni do remisu doprowadzili tuż po zmianie stron, gdy Patry Balawender w 53 minucie meczu ze stoickim spokojem przyjął sobie piłkę w naszym polu karnym i stojąc oko w oko z naszym goalkeeperem nie dał mu najmniejszych szans.

Oba zespoły miały wiele szans, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak z obydwu stron brakowało dokładności i skuteczności przy akcjach sam na sam. Świetnej sytuacji dla naszej drużyny nie wykorzystał Łukasz Krajewski, którego lob z pierwszej połowy przeszedł tuż nad poprzeczką. W drugiej połowie komplet punktów trzykrotnie mógł nam zapewnić nasz kapitan Dawid Wilczek, lecz dwukrotnie w sytuacjach sam na sam uderzył zbyt lekko i jego strzały lądowały na rękawicach bramkarza Gacovii, zaś w jednej sytuacji futbolówka o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Home.

Gacovia lepiej radziła sobie w pojedynkach powietrznych, gdyż przewyższała nas warunkami fizycznymi. Postrach w naszym polu karnym siał rosły napastnik rywali - Damian Kielich, który między innymi minimalnie chybił głową. Jeszcze w pierwszej połowie goście mogli doprowadzić do wyrównania po złym przyjęcie w polu karnym Michała Spławińskiego, jednak piłka została wybita z linii bramkowej przez naszych zawodników.

Od 82 minuty musieliśmy sobie radzić w "10", gdyż czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych obejrzał Eligiusz Kozio. Końcówka meczu nie przyniosła rozstrzygnięcia, żadna z drużyn nie kwapiła się do ataków jakby remis satysfakcjonował obie strony.

Mecz obfitował w wiele fauli, a arbiter główny nie potrafił ostudzić zapału zawodników. Spotkanie było bardzo wyrównane i chyba remis to sprawiedliwy wynik. Z remisu na pewno bardziej cieszą się nasi zawodnicy patrząc w kontekście bezpośrednich meczów z Gacovią, gdyż przy równej liczbie punktów to one decydują o pierwszeństwie w tabeli. Dla Błyskawicy był to pierwszy remis w tym sezonie, ale jakże cenny! Za tydzień czekają nas Święta Wielkanocne, dlatego na B-klasowe boiska piłkarze powrócą dopiero 23 kwietnia, naszą drużynę czeka wtedy wyjazd na gorący teren do Kramarzówki!