LKS Błyskawica Rożniatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie może was zabraknąć na inauguracji rundy wiosennej !!

• autor: kuba1994vip, 2017-05-02 09:17

18. kolejka przeworskiej B-klasy zainaugurowała wyjątkowo już w sobotę o godz. 17:00, gdzie Wisłoczanka podejmowała na Stadionie Leśnym w Tryńczy drużynę Huraganu Rozbórz Długi! Miejscowi zagrali koncertowe spotkanie i rozgromili 5:1 (3:0) przyjezdnych, którzy zagrali bardzo słaby mecz. Strzelanie już w 7 minucie rozpoczął Adrian Socha, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 19 minucie ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców i było już 2:0 dla Wisłoczanki. Goście ledwo otrząsnęli się po stracie drugiej bramki, a w 25 minucie było 3:0 po trafieniu Sylwestra Jadama. Po zmianie stron nadzieję Huraganu odżyły w 49 minucie, gdyż rozmiary porażki na 3:1 zmniejszył Patryk Głąb. Przyjezdnych nie było stać jednak na nic więcej, za to miejscowi poderwali się jeszcze w końcówce meczu. Efektem była bramka na 4:1 w 81 minucie autorstwa Krystiana Siemieniaka, a wynik meczu w 87 minucie na 5:1 ustalił Adrian Stęchły.

Więcej w rozwinięciu newsa ----->

Kolejną porażkę zanotowała drużyna Błękitnych Maćkówka, która chyba już całkiem pogrzebała swoje szanse na awans do A-klasy. Tym razem Błękitni ulegli przed własną publicznością 0:3 (0:2) Sokołowi Sietesz. Sokoły na prowadzenie wyszły w 20 minucie po trafieniu Piotra Pelca. Jeszcze przed przerwą prowadzenie udało się podwyższyć po golu Macieja Ogryzka z 32 minuty. Po zmianie stron znowu dominowali goście, czego efektem była bramka w 60 minucie ponownie autorstwa Macieja Ogryzka, który tym samym ustalił wynik spotkania na 0:3. W końcowych fragmentach gry gospodarze musieli radzić sobie w "10", gdyż czerwoną kartkę w 89 minucie obejrzał Kamil Pacholarz.

Mimo okrojonego składu kolejne zwycięstwo zanotowali Błyskawiczni, którzy tym razem ograli 2:0 (1:0) niewygodną drużynę Nafty Gaz Jodłówka. Prowadzenie drużynie z Rożniatowa już w 3 minucie dał Dawid Wilczek, a wynik spotkania na 2:0 ustalił w 82 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Michał Kokoszka.

Okazałe zwycięstwo zanotował główny pretendent do awansu do A-klasy - Sobol Niżatyce, który tym razem ograł 9:2 (3:1) Tęczę Ujezna. Strzelanie już w 6 minucie rozpoczął Łukasz Buczek i ku radości miejscowych  kibiców Sobol objął prowadzenie. W 18 minucie na listę strzelców wpisał się Paweł Cygan i było już 2:0 dla gospodarzy. W 25 minucie gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową po trafieniu Kamila Śmiecha. W 35 minucie marzenia gości o korzystnym rezultacie prysły po bramce na 3:1 Sebastiana Kałamarza. Po zmianie stron swoje kolejne bramki zdobył Sebastian Kałamarz, który wpisał się na listę strzelców w 47 i 54 minucie, tym samym kompletując hat-tricka. W 56 minucie było już 6:1 po bramce autorstwa Karola Pikuły. Od 59 minuty Tęcza musiała radzić sobie w "10", gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zdobywca bramki dla gości Kamil Śmiech. Przyjezdni po tym incydencie strzelili honorowego gola w 63 minucie autorstwa Patryka Chlebusia. To podrażniło drużynę Sobola, który do końca meczu zdobył jeszcze trzy bramki: w 76 minucie na 7:2 podwyższył Łukasz Czopor, w 82 minucie po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Paweł Cygan, a wynik meczu na 9:2 ustalił w 85 minucie meczu wspomniany Łukasz Czopor.

Wciąż niepokonany pozostaje lider ze Świętoniowej, który w tek kolejce bez problemu uporał się z Gacovią Gać zwyciężając 3:0 (2:0). Prowadzenie gospodarzom w 31 minucie dał niezawodny Bartłomiej Rupar. To rozochociło drużynę miejscowych, która tuż przed przerwą zdołała podwyższyć wynik spotkania po bramce Karola Mroszczyka. Po zmianie stron ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 3:0 w 72 minucie, tym samym pieczętując zwycięstwo swojej drużyny.

Za ciosem poszła drużyna Strumyka Hawłowice, która przed tygodniem zanotowała pierwsze zwycięstwo na wiosnę. Tym razem piłkarze z Hawłowic ograli na własnym stadionie 3:2 (2:2) pozostając wciąż bez punktów drużynę Lechii Pantalowice. Prowadzenie jednak jako pierwsi objęli goście po trafieniu z 7 minuty Jakuba Zygmunta. Do remisu w 24 minucie doprowadził Hubert Grochoła. Chwilę potem, od 30 minuty znowu na prowadzeniu byli przyjezdni z Pantalowic po golu Pawła Telegi. Do remisu w 42 minucie doprowadził Kamil Wańkowicz i druga połowa meczu zapowiadała się ekscytująco. W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana, a zwycięstwo miejscowym w końcówce meczu zapewnił prezes Strumyka - Dawid Domański. Zwycięstwo gospodarzy mogłoby być bardziej okazałe, jednak "jedenastki" chwilę wcześniej nie wykorzystał zawodnik Strumyka strzelając w słupek.

Kolejne zwycięstwo zanotowali "rycerze wiosny" z Manasterza, którzy tym razem przed własną publicznością zwyciężyli 3:2 (1:2) z Wojakiem Kramarzówka. Mecz dobrze ułożył się dla miejscowych, którzy od 5 minuty meczu prowadzili po bramce Marcina Kaweńskiego. Wojak jednak nie zamierzał się poddawać i w 11 minucie doprowadził do wyrównania za sprawą Roberta Olchy. Nieoczekiwanie bramkę do szatni zdobyli przyjezdni z Kramarzówki, a bohaterem gości był ponownie Robert Olcha. Po zmianie stron do gry powróciła drużyna z Manasterza, do remisu w 58 minucie doprowadził Marcin Kaweński, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Zwycięstwo gospodarzom zapewniła bramka Filipa Puzio z 82 minuty.

PLUS KOLEJKI: Filip Puzio z KS-u Manasterz za zwycięską bramkę w meczu z Wojakiem Kramarzówka w 82 minucie oraz Dawid Domański ze Strumyka Hawłowice za zwycięską bramkę w meczu z Lechią Pantalowice w 88 minucie spotkania

NAJCIEKAWSZY MECZ: Wisłok Świętoniowa - Gacovia Gać 3:0 (2:0)