LKS B³yskawica Ro¿niatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie mo¿e was zabrakn±æ na inauguracji rundy wiosennej !!

Aktualno¶ci

Zabójcze kontry Wis³oka... Awans rywali!

• autor: kuba1994vip, 2017-05-15 09:56

B³yskawica Ro¿niatów - Wis³ok ¦wiêtoniowa 2:5 (1:3)

Sk³ad B³yskawicy: Kucza Pawe³ - Kozio Eligiusz (85. Kowaliñski Norbert), Niemczak Mateusz, Krajewski Mateusz, Kiszka Patryk (82. Chudy Adrian) - Surmiak Kamil (46. Dyrkacz Mariusz), Kisa³a Pawe³ (20. Granda Bartosz), Je¿owski £ukasz, Sp³awiñski Micha³ - Wilczek Dawid, Krajewski £ukasz

Bramki dla B³yskawicy: Krajewski £ukasz, Dyrkacz Mariusz

¯ó³te kartki: Kiszka Patryk, Krajewski Mateusz, Niemczak Mateusz - Ni¿nik Damian

Czerwona kartka: Krupa Dawid (Wis³ok, 40 minuta - zatrzymanie pi³ki rêk±, przerwanie realnej szansy na zdobycie bramki)

Sêdziowie: £amasz £ukasz (Radymno) jako g³ówny oraz £amasz Maciej (Radymno) i Ku¶nierz Jacek (¦wiête) jako asystenci

Opis meczu w rozwiniêciu newsa ----->

B³yskawiczni do spotkania z liderem w ramach 21. kolejki przeworskiej B-klasy przyst±pili w bardzo okrojonym sk³adzie. W kadrze meczowej zabrak³o wcze¶niej wspomnianych £ukasza Szewczyka oraz Grzegorza Górskiego. Dodatkowo nieobecny by³ Daniel Szeliga i jego miejsce musia³ zaj±c Kamil Surmiak, który rzucony by³ na g³êbok± wodê. Do spotkania z konieczno¶ci z urazem przyst±pi³ Pawe³ Kisa³a.

Mecz dobrze rozpocz±³ siê dla naszej dru¿yny, gdy¿ ju¿ w 1 minucie meczu mogli¶my prowadziæ po strzale Micha³a Sp³awiñskiego, który o centymetry min±³ s³upek bramki strze¿onej przez goalkeepera Wis³oka. Na nasze nieszczê¶cie pi³kê w¶lizgiem móg³ przeci±æ Dawid Wilczek, jednak jemu tak¿e nieco zabrak³o. Chwilê potem kolejna szansa naszej dru¿yny, strza³ £ukasza Krajewskiego równie¿ minimalnie niecelny. Przyjezdni w pocz±tkowej fazie meczu próbowali jedynie strza³ów z dystansu, które jednak nie zagra¿a³y jako¶ powa¿niej naszej bramce. Mimo wszystko to Wis³ok obejmuje prowadzenie po bramce w 16 minucie Karola Mroszczyka, Go¶cie mieli za du¿o luzu na prawej stronie z powodu z³ego krycia Kamila Surmiaka i bez problemu wykonali dok³adn± wrzutkê. W 20 minucie kolejny problem B³yskawicznych boisko z odnowion± kontuzj± opuszcza Pawe³ Kisa³a, a jego miejsce na placu gry zajmuje Bartosz Granda. W 32 minucie go¶cie podwy¿szaj± na 0:2, a bramkê ponownie zdobywa Karol Mroszczyk i ponownie b³±d w kryciu pope³nia Kamil Surmiak. W 40 minucie nadzieje od¿ywaj± w naszych szeregach, gdy¿ pi³kê zmierzaj±c± do bramki rêk± zatrzymuje obroñca gospodarzy i sêdzia wskazuje na "wapno" jednocze¶nie wyrzucaj±c z boiska obroñcê Wis³oka - Dawida Krupê. Pewnym egzekutorem "jedenastki" jest £ukasz Krajewski i ³apiemy kontakt z rywalem! Dodatkowo ¿ó³t± kartk± zostaje ukarany Damian Ni¿nik za krytykê orzeczeñ sêdziego. Chwilê po stracie bramki zmiana w szeregach rywala: napastnika Bart³omieja Pi±tka zastêpuje obroñca Szymon Saca³a. W 44 minucie Wis³ok zdobywa bramkê do szatni: hat-tricka kompletuje Karol Mroszczyk, a po raz trzeci w naszej dru¿ynie nie popisuje siê Kamil Surmiak. Do przerwy 1:3.

W drugiej po³owie nasi musz± postawiæ wszystko na jedn± kartê i w miejsce Kamila Surmiaka na placu gry melduje siê Mariusz Dyrkacz. Nasi atakuj±, lecz dobrze w bramce go¶ci spisuje siê Pawe³ Tytu³a. B³yskawiczni atakuj± wiêksz± liczb± zawodników nara¿aj±c siê na kontry i w 52 minucie tak± kontrê faulem przerywa Mateusz Krajewski, który zostaje ukarany ¿ó³t± kartk±, W 62 minucie zabójcza kontra go¶ci i na 1:4 podwy¿sza Piotr Ni¿nik. Trzy minuty pó¼niej chwila rado¶ci dla naszej dru¿yny, gdy¿ na 2:4 trafia wprowadzony w przerwie Mariusz Dyrkacz. W 67 minucie kontrê go¶ci faulem przerywa Patryk Kiszka i on tak¿e ukarany "¿ó³tkiem". W 70 minucie Wis³ok podwy¿sza i tym samym ustala wynik na 2:5 po bramce Bart³omieja Rupara. B³yskawiczni próbowali do koñca, jednak mimo gry w przewadze nie potrafili pokonaæ bramkarza rywali. Czasami brak szczê¶cia, czasami dok³adno¶ci. W 82 minucie Adrian Chudy w miejsce Patryka Kiszki, a w 85 minucie na placu gry w miejsce Eligiusza Kozio melduje siê Norbert Kowaliñski.

W tym dniu lider by³ nie do zatrzymania, mimo tego, ¿e od 40 minuty gra³ w os³abieniu. Zabójcze kontry w wykonaniu go¶ci pozwoli³y im na wywiezienie imponuj±cego wyniku i wbiciu naszej dru¿ynie a¿ 5 bramek. B³yskawiczni równie¿ czêsto zagra¿ali bramce rywala, jednak nic nie chcia³o wpa¶æ w odró¿nieniu meczu sprzed tygodnia. Przykro, ¿e niektórzy olewaj± sobie sprawê w tak wa¿nym meczu. Mimo os³abionej kadry postawili¶my siê dru¿ynie lidera, jednak na niewiele siê to zda³o, bo z tej potyczki wychodzimy bez punktów. S³owa uznania dla tych, którzy harowali przez ca³e spotkanie i nie odstawiali nogi - jeszcze bêdzie dobrze! Po tej pora¿ce nasza strata do miejsca premiowanego awansem wynosi 7 punktów, do koñca pozosta³o jeszcze 5 kolejek. Obecnie B³yskawiczni zajmuj± 4 miejsce z 40 punktami na koncie.

Rywalom gratulujemy awansu i ¿yczymy powodzenia w A-klasie!