LKS Błyskawica Rożniatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie może was zabraknąć na inauguracji rundy wiosennej !!

Aktualności

Podsumowanie 5. kolejki przeworskiej B-klasy!

• autor: kuba1994vip, 2017-09-20 13:14

Wszystkie mecze 5. kolejki przeworskiej B-klasy zostały zgodnie rozegrane w niedzielę: o 11:00 rozpoczęło się spotkanie w Sieteszy, gdzie miejscowy Sokół podejmował Wojak Kramarzówka, zaś pozostałe spotkania tej kolejki rozpoczęły się jednocześnie o 13:00!

* Sokół Sietesz - Wojak Kramarzówka 3:3 (2:1) - w Sieteszy doszło do starcia dwóch drużyn, które wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Obie drużyny były bardzo zdeterminowane, żeby wreszcie sięgnąć po pierwszy komplet punktów. Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili od 16 minuty, a zdobywcą bramki był Kamil Sitek. Pięć minut później Sokół prowadził już 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Cieleń. Przyjezdni zdołali zdobyć bramkę kontaktową tuż przed przerwą: w 43 minucie bramkarza miejscowych pokonał Dawid Szewc. Bramka do szatni dodała impulsu Wojakowi, który w drugą połowę wszedł bardzo dobrze i w 64 minucie doprowadził do remisu za sprawą Rafała Kubasa. W 74 minucie Wojak wyszedł na prowadzenie 2:3, strzelcem bramki dla gości był Dawid Raba. Gdy wydawało się, że Wojak zainkasuje pierwszy w tym sezonie komplet punktów kunsztem strzeleckim popisał się Paweł Cieleń, który zdobył bramkę na wagę remisu już w doliczonym czasie gry i tym samym obie drużyny jako jedyne wciąż pozostają bez zwycięstwa w bieżącym sezonie, a dodatkowo dla Wojaka to pierwsza zdobycz punktowa!

* KS Manasterz - Błękitni Maćkówka 2:4 (1:3) - po raz kolejny zwyciężyć nie potrafił KS Manasterz, który przed sezonem szumnie zapowiadał walkę o awans do A-klasy! Tym razem na ich drodze stanęli Błękitni Maćkówka, którym także zależało na zwycięstwie, gdyż do tej pory potrafili wygrać tylko na inaugurację w Kramarzówce. Od początku było widać mobilizację wśród podopiecznych Adama Bogacza, czego efektem była bramka dla Błękitnych w 8 minucie meczu autorstwa Dariusza Wójcika. Radość przyjezdnych z prowadzenie nie trwała, jednak długo, gdyż w 21 minucie do remisu zdołał doprowadzić Marcin Kaweński. To tylko podrażniło gości, którzy rozegrali koncertową końcówkę pierwszej połowy: w 38 minucie Błękitnych na prowadzenie wyprowadził Gabriel Surówka, a jeszcze przed przerwą na 1:3 podwyższył Konrad Obłoza zdobywając przysłowiową bramkę do szatni w doliczonym czasie gry. Po zmianie stron ponownie lepiej poczynali sobie przyjezdni, czego efektem była bramka w 61 minucie na 1:4 autorstwa Łukasza Bawora. Gospodarzy było stać jedynie na jeszcze jeden zryw: honorową bramkę na 2:4 zdobył w doliczonym czasie gry Piotr Hałys.

* Piast Nowosielce - Żuraw Żurawiczki 3:1 (1:1) - chyba na dobre kryzys z początku sezonu zażegnał spadkowicz z Nowosielec, po dwóch porażkach w dwóch pierwszych kolejkach Piastunki wygrały już swoje trzecie spotkanie z rzędu, tym razem ogrywając 3:1 niepokonanego dotąd spadkowicza z Żurawiczek! Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Piasta, który prowadził od 13 minuty po bramce Patryka Czyjta. Radość z prowadzenia gospodarzy nie trwała, jednak długo, gdyż już w 21 minucie do remisu doprowadził Kamil Bereźnicki i taki wynik utrzymywał się do przerwy. W drugą połowę lepiej weszli miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie w 54 minucie po trafieniu Jarosława Słysza, a od 56 minuty mieli ułatwione zadanie, gdyż drugą żółtą kartkę w przeciągu 5 minut obejrzał Wacław Ruchała i od tej pory Żuraw musiał radzić sobie w "10". Piast wykorzystał grę w przewadze pieczętując zwycięstwo w 73 minucie, a wynik spotkania na 3:1 ustalił Kamil Paluch.

* Gacovia Gać - Wisełka Siennów 1:0 (0:0) - w meczu na szczycie długo wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, ale w 85 minucie kunsztem strzeleckim popisał się Mariusz Szpytma, tym samym zdobywając zwycięską bramkę dla swojej drużyny! Dla spadkowicza z Siennowa była to pierwsza porażka w przeworskiej B-klasie, z kolei Gacovia wciąż jest niepokonana i zasiada na fotelu lidera!

* Huragan Rozbórz Długi - Wisłoczanka Tryńcza 3:2 (0:1) - kolejny dreszczowiec, tym razem z happy endem zanotował swoim kibicom Huragan Rozbórz Długi! Miejscowi przegrywali już od 7 minuty, a wynik spotkania otworzył Bartosz Kuźniar wyprowadzając Wisłoczankę na prowadzenie. Huragan do remisu doprowadził w 61 minucie po trafieniu Patryka Głąba. Miejscowi, jednak na krótko wrócili do gry, gdyż w 71 minucie Wisłoczanka ponownie wyszła na prowadzenie, tym razem po trafieniu Wojciecha Nowaka. Końcówka spotkania to jednak popis miejscowej drużyny: w 80 minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował Patryk Głąb doprowadzając do remisu, a zwycięską bramkę na 3:2 zdobył w 87 minucie drugi z Patryków - Zając!

* Błyskawica Rożniatów - Lechia Pantalowice 7:1 (2:1) - niepokonana dotąd Błyskawica podejmowała głodną zwycięstw Lechię Pantalowice! Rozpoczęło się niespodziewanie, gdyż już w 9 minucie na prowadzenie wyszła Lechia za sprawą trafienia Jakuba Zygmunta. Błyskawiczni, jednak losy spotkania odwrócili jeszcze przed przerwą: w 32 minucie do remisu doprowadził Daniel Szeliga, zaś na prowadzenie drużynę z Rożniatowa wyprowadził w 45 minucie ich grający trener Łukasz Krajewski! Druga połowa świetnie zaczęła się dla Błyskawicznych, którzy od 47 minuty prowadzili już 3:1 po trafieniu Kamila Surmiaka. Pozostała część spotkania to popis braci Wilczków oraz nierozważność zawodników Lechii: w 70 minucie sędzia dyktuje rzut karny, z czym nie może pogodzić się bramkarz Lechii i wylatuje z boiska z czerwoną kartką, między słupkami staje zawodnik z pola i Michał Wilczek nie ma problemu z pokonaniem go z 11 metrów! Od razu po tym na bramkę Lechii wchodzi rezerwowy bramkarz Damian Dudek, który jednak nie potrafi ustrzec swojej drużyny przed stratą kolejnych bramek. W 72 minucie na 5:1 podwyższa starszy z braci Wilczków, a zarazem kapitan Błyskawicznych - Dawid. Od 80 minuty Lechia jest zmuszona radzić sobie w "9", gdyż drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kamil Zięba. Błyskawiczni wykorzystali grę w podwójnej przewadze: w 87 minucie na 6:1 z linii pola karnego trafił Michał Wilczek i ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 89 minucie na 7:1 zdobywając bramkę głową!

Więcej w rozwinięciu newsa ----->

NAJCIEKAWSZY MECZ: Gacovia Gać - Wisełka Siennów 1:0 (0:0) - mecz na szczycie rozstrzygnięty w 85 minucie bramką Mariusza Szpytmy

PLUS KOLEJKI: Michał Wilczek (Błyskawica Rożniatów) - rządził i dzielił na boisku przeciwko Lechii Pantalowice, hat-trick w ostatnich 20 minutach spotkania