LKS B³yskawica Ro¿niatów - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • 18.08.2019 startujemy !! Nie mo¿e was zabrakn±æ na inauguracji rundy wiosennej !!

Aktualno¶ci

Pogrom B³yskawicznych na zakoñczenie rundy!

• autor: kuba1994vip, 2017-11-06 07:56

B³yskawica Ro¿niatów - ¯uraw ¯urawiczki 9:1 (2:1)

Sk³ad B³yskawicy: Kucza Pawe³ - Niemczak Mateusz, Kozio Eligiusz, Krajewski Mateusz, Przewrocki Maciej - Drapa³a £ukasz (46. Surmiak Kamil), Chudy Adrian (65. Granda Bartosz), Szeliga Daniel (77. Kozio Jakub), Krajewski £ukasz (70. Dyrkacz Mariusz), Wilczek Dawid (80. Domka Piotr) - Wilczek Micha³ (82. Kowaliñski Norbert)

£awka rezerwowych: Dubiel Marek

Bramki dla B³yskawicy: 4x Krajewski £ukasz, 2x Wilczek Dawid, Wilczek Micha³, Kozio Eligiusz, Przewrocki Maciej

¯ó³ta kartka: Rucha³a Wac³aw (¯uraw)

Sêdziowie: Winiarz Sylwester (Przeworsk) jako g³ówny oraz £opuch Wiktor (Majdan Sieniawski) i Cie¶liñski Jacek (Krzeczowice) jako asystenci

Opis meczu w rozwiniêciu newsa ----->

Spotkanie B³yskawicznych z ¯urawiem ¯urawiczki w derbowym pojedynku zgromadzi³o wielu kibiców na trybunach, gdy¿ by³o to zaleg³e spotkanie 3. kolejki przeworskiej B-klasy i w tym dniu nie by³ rozgrywany ¿aden inny mecz tej ligi.

B³yskawiczni musieli radziæ sobie bez Patryka Kiszki, który musia³ odbyæ karê jednego spotkania za obejrzenie w poprzednim spotkaniu 4. ¿ó³tej kartki, za¶ w dru¿ynie przyjezdnych zabrak³o ich najlepszego strzelca Krzysztofa Danaka.

Spotkanie lepiej rozpoczê³a nasza dru¿yna, jednak zawodzi³a skuteczno¶æ. ¯uraw mia³ problem z przedostaniem siê pod nasze pole karne i ich ataki zosta³y rozbijane przez nasz± defensywê. Prowadzenie B³yskawiczni zdo³ali obj±æ w 22 minucie, gdy prostopad³e podanie Daniela Szeligi z zimn± krwi± wykorzysta³ nasz graj±cy trener £ukasz Krajewski. W 30 minucie ksi±¿kowo rozegrany "korner" przez nasz± dru¿yn±: w pole karne centruje Adrian Chudy, g³ow± przed³u¿a na d³ugi s³upek Daniel Szeliga, a prowadzenie na 2:0 g³ow± podwy¿sza Eligiusz Kozio. W 41 minucie sk³adn± akcj± popisuj± siê go¶cie i bramkê kontaktow± na 2:1 zdobywa Rafa³ Wiecheæ daj±c jeszcze nadziejê swojej dru¿ynie na korzystny rezultat w tym spotkaniu.

W przerwie pewne korekty w naszym sk³adzie: £ukasza Drapa³ê zmienia Kamil Surmiak i wracamy do starego ustawienia z £ukaszem Krajewskim w ataku i Micha³em Wilczkiem na skrzydle (od pocz±tku spotkania zagrali¶my odwrotnie). Efekt przyszed³ ju¿ na pocz±tku drugiej po³owy, w 48 minucie soczystym strza³em z rzutu wolnego popisa³ siê Mateusz Niemczak, goalkeeper ¯urawia z najwiêkszym trudem zdo³a³ odbiæ pi³kê, jednak przy dobitce Krajewskiego by³ bezradny i prowadzili¶my ju¿ 3:1. W 55 minucie dobre pod³±czenie Macieja Przewrockiego da³o naszej dru¿ynie czwart± bramkê, genialnym podaniem popisa³ siê Micha³ Wilczek, a Maciek podwy¿szy³ na 4:1 przepiêknym strza³em pod poprzeczkê. W 60 minucie prowadzili¶my ju¿ 5:1, a zdobywc± bramki by³ Dawid Wilczek, który na bramkê zamieni³ ¶wietne podanie Mateusza Niemczaka. W 64 minucie zdobyli¶my kolejn± bramkê i po raz kolejny dziêki aktywno¶ci naszych obroñców: skrzyd³em pomkn±³ Eligiusz Kozio mijaj±c kolejnych rywali zagra³ w pole karne do niepilnowanego £ukasza Krajewskiego, który podwy¿szy³ na 6:1. Od tego momentu zaczê³y siê korekty w naszym sk³adzie: w 65 minucie za Adriana Chudego pojawi³ siê Bartosz Granda. Chwilê potem swoj± czwart± bramkê w tym spotkaniu zdoby³ £ukasz Krajewski podwy¿szaj±c na 7:1 i tym samym po¿egna³ siê z ro¿niatowsk± publiczno¶ci±, gdy¿ od razu po bramce jego miejsce zaj±³ Mariusz Dyrkacz. Naszej dru¿ynie wci±¿ by³o ma³o i ju¿ chwilê po tym prowadzili¶my 8:1 po bramce Dawida Wilczka, którego obs³u¿y³ jego m³odszy brat - Micha³. Ekspres z Ro¿niatowa nie mia³ zamiaru siê zatrzymywaæ i ju¿ minutê pó¼niej prowadzili¶my 9:1, gdy "jedenastkê" na gola zamieni³ Micha³ Wilczek, który tym samym zrówna³ siê z Januszem Wo³owcem z Piasta Nowosielce i zosta³ liderem klasyfikacji strzelców po rundzie jesiennej wraz ze starszym koleg±. W koñcówce spotkania jeszcze 3 roszady w naszym sk³adzie i mo¿na powiedzieæ, ¿e ca³a ofensywa zmieniona: w 77 minucie Jakub Kozio zmienia Daniela Szeligê, w 80 minucie za Dawida Wilczka pojawia siê Piotr Domka, za¶ w 82 minucie Micha³a Wilczka zmienia Norbert Kowaliñski. Mimo kilku okazji nie uda³o siê osi±gn±æ dwucyfrowego wyniku, jednak nie mo¿emy byæ zach³anni i taki wysoki wynik jest równie¿ du¿ym osi±gniêciem.

Brawa nale¿± siê ca³ej dru¿ynie za ten mecz, ale i za ca³± rundê jesienn±, gdy¿ dokonali¶my czego¶ niebywa³ego: komplet punktów we wszystkich dotychczasowym meczach nie zdarza siê czêsto. W spotkaniu z ¯urawiem nie by³o s³abych punktów, a w zdobyczy bramkowej pomogli nawet defensorzy, którzy albo zdobywali bramki, albo notowali asysty. Brawa dla ca³ej dru¿yny! Jak to stwierdzili kibice po spotkaniu: "To nie by³a B³yskawica tylko nawa³nica"! Je¶li tak dalej pójdzie nasza dru¿yna doczeka siê nowego przydomku!