LKS B³yskawica Ro¿niatów - strona nieoficjalna

• 18.08.2019 startujemy !! Nie mo¿e was zabrakn±æ na inauguracji rundy wiosennej !!

22/23 luty - Têcza Jankowice

B³yskawica

Zaloguj siê, aby typowaæ.

Brak u¿ytkowników
zalogowanych i 2 go¶ci

ogó³em: 1 209 501

statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

¯uraw bez szans!

• autor: kuba1994vip, 2018-04-23 08:54

¯uraw ¯urawiczki - B³yskawica Ro¿niatów 0:5 (0:2)

Sk³ad B³yskawicy: Wêglarz Karol - Niemczak Mateusz, Kozio Eligiusz, Surmiak Kamil (70. Krajewski Mateusz), Kiszka Patryk - Wilczek Micha³ (78. Drapa³a £ukasz), Kisa³a Pawe³ (76. Kozio Jakub), Je¿owski £ukasz (80. Chudy Adrian), Szeliga Daniel, Wilczek Dawid - Krajewski £ukasz (82. Dyrkacz Mariusz)

£awka rezerwowych: Granda Bartosz

Bramki dla B³yskawicy: 3x Je¿owski £ukasz, 2 Wilczek Micha³

¯ó³te kartki: B³aszczyszyn Mateusz - Niemczak Mateusz

Sêdziowa³: Jackowski Marek (Radymno) jako g³ówny

Opis meczu w rozwiniêciu newsa ----->

Galeria zdjêæ

nowa-galeria-6712625.jpg nowa-galeria-6712626.jpg nowa-galeria-6712627.jpg

Niedzielne spotkanie w ¯urawiczkach od dawna by³o zapowiadane jako hit 14. kolejki przeworskiej B-klasy: ¯uraw ¿±dny rewan¿u za kompromituj±c± pora¿kê na jesieñ 9:1 w Ro¿niatowie, wzmocniony przed spotkaniem B³yskawicznymi Piotrem Góreckim i Mateusz B³aszczyszynem, czyli zawodnikami maj±cymi przesz³o¶æ w Czuwaju Przemy¶l oraz niepokonana w tym sezonie B³yskawica, która za wszelk± cenê chcia³a zdobyæ kolejny komplet punktów.

Spotkanie zaczê³o siê do¶æ spokojnie od wspólnego badania si³. Czê¶ciej pod bramk± rywala znajdowa³a siê nasza dru¿yna, jednak za ka¿dym razem czego¶ brakowa³o naszym zawodnikom, aby postawiæ przys³owiow± "kropkê nad i". Miejscowi jako¶ powa¿niej nie byli w stanie zagroziæ bramce strze¿onej przez Wêglarza, ale najwiêkszy wiatr w¶ród rywali robi³ debiutuj±cy w tym spotkaniu lewoskrzyd³owy - Piotr Górecki. Ofiarno¶æ i nieustêpliwo¶æ defensorów ¯urawia decydowa³a o tym, ¿e wci±¿ by³o 0:0, choæ pod bramk± Dariusza Ob³ozy kot³owa³o siê coraz czê¶ciej. Zakot³owa³o siê na dobre po kwadransie gry, gdy sk³adn± akcjê przeprowadzili nasi zawodnicy: prostopad³ym podaniem popisa³ siê Pawe³ Kisa³a, do pi³ki w polu karnym dopad³ Micha³ Wilczek i wy³o¿y³ przytomnym zagraniem do £ukasza Krajewskiego, który nie zdo³a³ oddaæ strza³u, bo zosta³ powalony przez obroñcê ¯urawia przez co sêdzia by³ zmuszony wskazaæ na "wapno", a zawodnika gospodarzy ukaraæ ¿ó³t± kartk±. Jak by³o wiadomo: karny to jeszcze nie gol, co czêsto mogli¶my ogl±daæ w naszych poprzednich meczach. Jednak nie ma co rozpamiêtywaæ, bo tym razem rzut karny to... bramka dla B³yskawicznych, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okaza³ siê £ukasz Je¿owski, dla którego by³ to pierwszy gol od powrotu do B³yskawicy i tym samym od 17 minuty prowadzimy 0:1. Prowadzenie napêdzi³o B³yskawicznych, którzy szturmowali bramkê strze¿on± przez Dariusza Ob³ozê. Szturm szturmem, ale do kolejnej bramki naszej dru¿yny musieli¶my czekaæ 20 minut. Wtedy to po raz kolejny akcjê rozpocz±³ Pawe³ Kisa³a, a skoñczy³a siê ona na Michale Wilczku, a konkretniej mówi±c w siatce po uderzeniu Micha³a Wilczka, który obieg³ sobie bramkarza i podwy¿szy³ na 0:2. ¯uraw najpowa¿niej by³ w stanie zagroziæ naszej dru¿ynie z rzutów wolnych, gdy¿ mieli takowych 3 z dogodnej pozycji, jednak ani jeden nie polecia³ nawet w ¶wiat³o bramki.

Druga po³owa dla naszej dru¿yny zaczê³a siê koncertowo, gdy¿ ju¿ w 50 minucie by³o 0:3, a sta³o siê tak dziêki temu, ¿e w polu karnym ¯urawia i zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalaz³ siê £ukasz Je¿owski i odskoczyli¶my rywalowi na 3 bramki. W 64 minucie kolejny cios naszej dru¿yny - tym razem zadany przez Micha³a Wilczka, który co mecz co raz bardziej umacnia siê na pozycji lidera w klasyfikacji na najlepszego strzelca przeworskiej B-klasy, przy bramce asystuje mu niezawodny £ukasz Krajewski, który daje przyk³ad jak powinien postêpowaæ graj±cy trener. Wtedy nawa³ zmian w naszej dru¿ynie, na boisku pojawiaj± siê: Mateusz Krajewski, Jakub Kozio, £ukasz Drapa³a, Adrian Chudy i Mariusz Dyrkacz, zastêpuj±c kolejno: Kamila Surmiaka, Paw³a Kisa³ê, Micha³a Wilczka, £ukasza Je¿owskiego oraz £ukasz Krajewskiego. ¦wie¿o¶æ i polot, który wprowadzili rezerwowi pozwoli³ na ustalenie wyniku na 0:5, hat-tricka po dograniu Jakub Kozio kompletuje £ukasz Je¿owski, który wed³ug pi³karskich obyczajów powinien zabraæ pi³kê do domu!

Koncert gry B³yskawicznych na "¿urawskiej Maracanie" oceniamy na 5 z plusem! 5 bramek wbitych 5. dru¿ynie ligi, a i tak jest to najmniejszy wymiar kary, gdy¿ wielokrotnie naszym zawodnikom brakowa³o precyzji i wykoñczenia. Wynik i tak wysoki, dlatego narzekania odk³adamy na bok, a podwójnie cieszy czyste konto, gdy¿ nasza dru¿yna ani na chwilê nie przysnê³a i nie straci³a kontroli nad tym spotkaniem. Brawa i gratulacje nale¿± siê ca³ej dru¿ynie bez wyj±tku, ka¿dy da³ co¶ od siebie, a waleczno¶æ i determinacja w naszym "timie" na poziomie legendarnym! Brawo Panowie!

Autor: Tre¶æ:pozosta³o znaków:

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

¶roda

pi±tek

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 1

Statystyki dru¿yny

14. kolejka: ¯uraw ¯urawiczki - B³yskawica Ro¿niatów 0:5 (0:2)
£adowanie...

Musisz siê zalogowaæ, aby korzystaæ z mini-chatu.